Americká kuchyňa

Jahodový koktail so zmrzlinou

Jahodový koktail, resp. skôr milkshake sa výborne hodí ako ľahká maškrta najmä na horúce letné dni. Zdravšia verzia koktailu je s chutným, dobre zachaldeným jogurtom. Väčšia maškrta je však so zmrzlinou. Ideálne je použíť čerstvé sezónne ovocie priamo zo záhrady. V prípade kupovaných jahôd je nutné ich poriadne umyť. Treba pod ťečúcou vodou zmyť všetky použité postreky.

Na lahodný jahodový koktail potrebujeme

smotanová alebo vanilková zmrzlina – 4 PL
jahody – 100 gramov
sladká smotana ½ hrnčeka
ľad 1hrnček

Ako pirpaviť jahodový koktail

Všetky ingrediencie vložíme do mixéra. Poriadne rozmixujeme. Podávame ihneď. Koktail môžeme dozdobiť čerstvými lístkami mäty a nakrájanými jahodami. Podobný koktail si môžete pripraviť i z iného ovocia alebo kombinácie rôzneho ovocia.

Nemusíme použiť mixér a ovocie úplne rozdrtiť. Môžete ovocie nakrájať na malinké kúsky. Alebo napríklad rozpučiť lyžičkou. Miesto ľadu použiť ľadovú drť alebo viac zmrzliny. Ingrediencie vložit do barmanského shakera. Dlhšie poriadne pretiriasť a ihneď podávať.

Ovocný koktail s mliekom alebo jogurtom.
Postup je rovnaký. Jediná zmena je v použití jogurtu miesto smotany alebo mlieka. Ak si budete pripravovať jahodový milk-shake, teda mliečny koktail, môžete použiť i viac zmrzliny, prípadne použiť aj jahodovú zmrzlinu miesto vanilkovej alebo smotanovej.

Pre tých čo si chcú dopriať viac sladkého odporúčame na vrch aj šľahačku, prípadne pridať i trochu vanilkového cukru do mixéra spolu s ostatnými prísadami.

Comments are closed.

Powered by: Wordpress