Všetko ostatné

Pečené kuracie prsia v horčicovo medovej marináde

Tento recept na kuracie prsia je veľmi jednoduchý a veľmi chutný. Horčicovo medová marináda je veľmi rýchlo hotová. Najlepší spôsob prípravy je na grile, ale mäso môžeme upiecť i v rúre alebo na grilovacej panvici, ak takú máte. Výhoda je že ak pripravujeme kuracie prsia v rúre, veľa času v kuchyni naozaj nestrávite.

Približný čas prípravy je 45 minút.

Na pečené kuracie prsia v horčicovo medovej marináde potrebujeme

  • vykostené kuracie prsia – 600 gramov
  • med – 7 polievkových lyžíc
  • horčica – 7 polievkových lyžíc
  • sušená bazalka – 1 a 1/2 čajovej lyžičky
  • mletá paprika – 1 čajová lyžička
  • sušená petržlenová vňať – 1/2 čajovej lyžičky
  • soľ, čerstvo mleté čierne korenie, prípadne chilli

Pečené kuracie prsia – postup

Horčicovo medová marináda: Do misky dáme horčicu, med, sušenú bazalku, petržlenovú vňať a mletú papriku. Poriadne vymiešame aby sa jednotlivé ingrediencie poriadne spojili do peknej hustej marinády.

Pečenie kuracích pŕs: Najskôr zapneme rúru na 180°C aby sa stihla predhriať, nakoľko marinádu i kura pripravíme rýchlo. Kuracie prsia prerežeme pozdĺžne na polovičku aby vznikli dva tenšie steaky. Potom ich nasolíme a nakoreníme z oboch strán. Dobré je prstami vtreť soľ a korenie do mäsa. Plech veľmi jemne vymastíme olejom a poukladáme naň plátky kuracích pŕs. Tieto následne potrieme polovičkou marinády z horčice a medu. Dáme piecť asi na 25 minút a potom vyberieme. Kuracie prsia pootáčame a potrieme zvyšnou polovičkou marinády. Opäť dáme piecť do rúry, ale už len asi na 15 minút.

Najvhodnejšie je podávať ihneď po miernom schladnutí. Výborná príloha k horčicovo medovým kuracím prsiam sú pečené zemiaky v šupke v tvare mesiačikov.

Kto má rád pikantné, tak odporúčame prirpaviť si i pikantné zmiačiky. A pužiť trocha chilli do marinády. Takto získa toto jedlo veľmi príjemnú jemne pikantnú chuť.

Comments are closed.

Powered by: Wordpress