Americká kuchyňa

Najlepší mäsový hamburger

V tomto recepte sa venujeme len mäsu na hamburgery. Žemle si vždy môžete kúpiť a potom prípravu hamburgerov určite môžeme zaradiť do skupiny jednoduchých, rýchlych jedál alebo príjemnej nenáročnej grilovačky. Ak by ste si ale radi pripravili žemle sami, tak na našich stránkach neskôr nájdete i postupy na ich prípravu. Mletého mäsa sa vôbec netreba báť. Je výhodné po viacerých stránkach, ľahko sa s ním pracuje, dobre sa tvaruje a dochucuje a jeho tepelná úprava býva rýchla a nenáročná. Odporúčame ale mäso mlieť, alebo nech vám ho namelie mäsiar pred vami.

Na výborné hamburgery potrebujeme

  • hovädzie mäso (prípadne i bravčové mäso)
  • koreniny, soľ

Treba však dať pozor, ako pri všetkom, tak i pri hamburgeroch platí, že kvalita vstupných surovín výrazne ovplyvní výsledok. Ideálne je teda kúpiť pekné, čerstvé a kvalitné mäso v celku a následne ho pomlieť (nemusí byť extra drahé, ale určite musí byť pekné!). Najvhodnejšie mäso na hamburger je hovädzie, ale nič nepokazíte ak dokopy spolu zomeliete bravčové a hovädzie (odporúčam pomer okolo 70% hovädzieho a 30% bravčového, ale to je vždy na vás), alebo si spravíte len bravčový hamburger napríklad s pekného pliecka. Keď si meliete mäso sami, miesto už kúpenia hotového pomletého produktu (okrem faktu, že naozaj viete čo budete konzumovať), tak netreba používať žiadne spojivo, t.j. vajíčka a strúhanku. Takto teda vznikne zásadný rozdiel, ktorý je poznať i vo výslednej chuti. Mäso môžete dochutiť v podstate ľubovoľne a ak dodržíte niekoľko jednoduchých pravidiel a postupov, budete mať vždy úžasné hamburgery.

Hlavnou zásadou je, že mäso treba vždy poriadne ručne premiešať a pred samotnou tepelnou úpravou si potrebuje „odpočinúť a postáť“ v chladničke. Najlepšie je hamburgery pripravovať na grile. Nie je však problém použiť i domáci šporák a panvicu, treba ale použiť vyššiu teplotu.

Comments are closed.

Powered by: Wordpress