Všetko ostatné

Osviežujúca letná limonáda

Jednoduchý recept na prípravu, ktorý je vhodný ako na párty alebo posedenie. Džbánok takejto limonády sa vždy hodí i do chladničky na osvieženie počas letných dní. Okrem jednoduchej prípravy oceníte určite i nenárčnosť na suroviny a peňaženku. Keďže táto limonáda nepatrí do kategórie príliž sladkých, tak vždy príjemne osvieží a aj zazeženie smäd.

Približný čas prípravy : 5 minút

Na prípravú osviežujúcej limonády potrebujeme

  • čistá voda alebo sóda – 0,7 litra
  • ľadové kocky
  • hnedý cukor – 1 polievková lyžica
  • jedna limetka, jeden citrón, polovica pomaranča
  • pomarančový džús – 0,3 litra

Postup pre prípravu limonády

Do väčšieho pohára z hrubšieho skla nalejeme 0,1 litra vody, vmiešame jednu polievkovú lyžicu hnedého cukru (ak máte radšej sladšiu limonádu, tak na záver podľa chuti pridajte hnedý cukor). Chvíľu, ca 30 sekúnd poriadne miešajme – tak aby sa čo najviac cukru rozpustilo.

Nakrájame si citrón, limetku a polovicu pomaranča na menšie kúsky. Vložíme do pohára s cukrovou vodou. Zmes citrusov v pohári trocha rozpučíme a premiešame – ideálne je použiť barmanský miagač. Do 1,5 litrového vložíme niekoľko kociek ľadu, z pohára prelejeme zmes citrusov s cukrovou vodou, prilejeme pomarančový džús a zvyšnú vodu (sódu). Všetko spoločne poriadne premiešame dlhšou lyžičkou alebo miešadlom. Pokiaľ v džbáne ostane príliž voľného miesta – doplníme ľadovými kockami.

Podávať môžeme ihneď.

Comments are closed.

Powered by: Wordpress